Aktualności

Święcenie pokarmów

W wielką sobotę w naszym Domu odbyło się święcenie pokarmów. Na pięknie i suto zastawionym stole wielkanocnym znalazły się ciasta, jaja, owoce, wędliny, pieczywo oraz piękna dekoracja. Ksiądz Grzegorz Wójcik odmówił modlitwę oraz pobłogosławił i poświęcił pokarmy świąteczne. Życzył nam wszystkim błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Dzień kapłański

Wielki Czwartek jest szczególnym dniem, w którym wspominamy ustanowienie sakramentu Eucharystii oraz kapłaństwa. Z tej okazji nasi mieszkańcy złożyli kapelanowi Domu Pomocy Społecznej w Jedlance ks. Grzegorzowi Wójcikowi serdeczne życzenia oraz podziękowania za posługę duszpasterską wobec chorych. Również Dyrektor Domu pani Izabela Lorenc złożyła wszystkim obecnym wielkanocne życzenia. Tradycyjnie podzieliliśmy się jajkiem wielkanocnym.

Prelekcja o Ignacym Janie Paderewskim

dsc 0108

27 marca już po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni przez Wójta Gminy Jedlińsk do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlińsku. Tym razem uczestniczyliśmy w prelekcji „Zapomniany Ojciec Niepodległości I. J. Paderewski”. Spotkanie poprowadził pan Sebastian Piątkowski. Dziękujemy za zaproszenie i czekamy na następne ciekawe wykłady.

 

 

Misterium Męki Pańskiej - Kałków 2018

24 marca nasi mieszkańcy po raz kolejny mieli przyjemność bycia świadkami „ Misterium Męki Pańskiej” , które odbyło się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Misterium wystawia amatorski Teatr Dramatyczny im. Ks. Czesława Wali, składający się z ponad 40stu aktorów amatorów. Było to niesamowite przeżycie poprzedzające niedzielę Palmową i wprowadzające w czas zadumy przed nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy.