Aktualności

Weekend na sportowo

W dniach 8,9 września nasi mieszkańcy wzięli udział w III Mitingu Lekkoatletycznym Osób Niepełnosprawnych oraganizowanym przez Państwowy Fundusz Osówb Niepełnosprawnych oraz Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "START"w Kozienicach. Nasi sportowcy wzięli udział min w następujących dyscyplinach: skok w dal, bieg na 100m, rzut piłeczką palantową. Pomimo zaciętej rywalizacji niestety nie udało się zdobyć żadnego medalu. Mimo to nasi sportowcy zadowoleni wrócili do Domu.

Zabawa formą najlepszej terapii

W naszym domu już nie po raz pierwszy odbyły się przedstawienia, tym razem bajek pt. „Kopciuszek” i „Czerwony Kapturek”. W postaci wcielili się nasi mieszkańcy. Przebrani w barwne kostiumy z wielkim przejęciem wczuwali się w swoje role. Zarówno występującym jak i widowni spektakle sprawiły wiele radości i wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Na prośbę mieszkańców inscenizacje weszły na stałe w tygodniowy rozkład zajęć odbywających się w naszym Domu.

Pielgrzymka na Jasną Górę

29 sierpnia po raz kolejny pielgrzymowaliśmy do tronu Jasnogórskiej Matki. Już podczas podróży zapanował modlitewny nastrój – wspólnie śpiewaliśmy pieśni Maryjne i odmawialiśmy różaniec. Pierwszym punktem programu pielgrzymki była Msza Święta w Kaplicy Różańcowej, której przewodniczył ksiądz Grzegorz Wójcik kapelan naszego Domu. Ogromnym przeżyciem była modlitwa przed Cudownym Obrazem. Mieliśmy możliwość być bardzo blisko wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. W otoczeniu wielu pielgrzymów z różnych stron Polski udaliśmy się na Wały Jasnogórskie. Tam przespacerowaliśmy się wzdłuż Drogi Krzyżowej. Pod pomnikiem Jana Pawła II zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Następnie przyszedł czas na odpoczynek i obiad. Nie zabrakło deseru w postaci pysznych lodów. To jednak nie był jeszcze koniec naszego pielgrzymowania. W drodze powrotnej z Częstochowy nasz autokar niespodziewanie zboczył z trasy. Okazało się, że czeka nas kolejna niespodzianka. Zajechaliśmy do miejscowości Gidle, w której znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej. W przepięknej Świątyni pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny została przybliżona nam historia Matki Bożej Gidelskiej – Uzdrowienie Chorych. Otrzymaliśmy indywidualne błogosławieństwo z namaszczeniem winem. Zmęczeni, ale napełnieni duchowo szczęśliwie wróciliśmy do Domu.

Królewskimi ścieżkami

W czwartek 10 sierpnia już po raz kolejny udaliśmy się na wycieczkę do Kociołek położonych w Puszczy Kozienickiej. Główną atrakcją tego miejsca jest ścieżka „Królewskie Źródła”. Jej nazwa pochodzi od nazwy uroczyska leśnego "Źródło Królewskie" będącego jednocześnie rezerwatem przyrody. Ścieżka przebiega przez drzewostany leśnictwa Kociołki, na długości około 500 m biegnie wzdłuż rzeczki Zagożdżonki. Mogliśmy podziwiać piękno przyrody i doznać wielu estetycznych wrażeń oraz poznać wyjątkowo piękne zakątki lasu. Po długim spacerze przez puszczę dotarliśmy na zasłużony odpoczynek. Zostało rozpalone ognisko. Zjedliśmy smaczne kiełbaski. Nie zabrakło również wspólnego biesiadowania i śpiewu. Po zakończonej wycieczce zadowoleni wróciliśmy do domu.